W Skład tuchomskiego klucza dóbr rycerskich (dominium), czyli zespołu kilku wsi, początkowo wchodziły Tuchomie, Tuchomko i Borzytuchom. Pierwszy raz zostały one wymienione w 1315 r. jako „trzy wsie o nazwie Tuchom" („tres villas nuncupatas Tuchom"). W tym bowiem roku margrabia brandenburski, Waldemar, wystawił przywilej synom Wawrzyńca potwierdzający ich majątek ziemski. „Trzy Tuchomia" przypadły w udziale Chocimirowi, który w kolejnych latach dążył do jak najpełniejszego zagospodarowania swojej posiadłości.

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót Drukuj
Data: 6 październik 2017
W środowe popołudnie drużyna Myśliwca Tuchomie wywalczyła historyczny awans do V Rundy Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, dzięki wygranej z MKS Jantar Ustka 9:8 po jedenastej serii rzutów karnych.
W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1 (0:1), bramkę dla naszego zespołu strzelił Adam Gross w 66 minucie meczu.

Po regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1 i sędzia główny spotkania Lewicz Jan zarządził dogrywkę 2x15 minut ale i ona nie wyłoniła zwycięzcy. Pozostały rzuty karne w których to lepszy okazał się nasz zespół, dzięki czemu zapewnił sobie historyczny awans do V rundy Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, a tam 18 października o godzinie 15:30 w Tuchomiu zmierzy się z rezerwami Drutex Bytovii.